EST  |  ENG

Piirkond

Tallinna linna südames paiknev Kristiine linnaosa tekkis Tallinna kaardile 1993. aastal. Nimi pandi talle Rootsi kuninganna Kristina järgi. Kristiine linnaosa jaguneb kolmeks asumiks: Järve, Tondi ja Lilleküla. Lilleküla on omakorda jaotatud neljaks allasumiks: Lille, Linnu, Marja ja Mooni.

Endla 58 maja asub Lille allasumis ja kuulub Lille asumiseltsi ühingusse. Ühing kajastab ja edastab infot piirkonnas toimuvast asumi elanikele ning arendab kohaliku allasumi seltsielu. 

Lille allasum paikneb logistiliselt väga heas asukohas. Siin on roheline ja rahulik piirkond, samas asub kesklinn ja vanalinn vaid ühe värskendava jalutuskäigu kaugusel.

"Kristiine- aed linna südames"- see on Kristiine linnaosa hüüdlause. Siin on tõeliselt mõnus elada, kui soovid olla kesklinnale võimalikult lähedal ja saada osa hästi arendatud infrastruktuurist.

Ligidal on Kristiine kaubanduskeskus, 24/7 avatud Circle-K tankla, spordiklubid, lasteaiad ja -hoiud, aga ka kohvikud ja väiksemad poed.

Jalutuskäigu kaugusel asub ka Tallinna Hipodroom, kus hobuste huvilistele korraldatakse traavivõistlusi, suuremad loomasõbrad saavad aga ratsutada ja hobustega aega veeta.  

Auto võid rahumeeli koju jätta, või veel parem, autot pole mõtet omadagi, kui elad kohe kesklinna ääres. Ühistranspordiga jõuad kiiresti igasse linnaossa ning tipptundidel on bussisõit kindlasti kiirem viis liikumiseks. Lisaks ei pea Sa muretsema tasulise parkimise pärast. Kristiine kaubanduskeskuse juures sõidavad bussid ja trollid ning rongipeatus on samuti keskuse taga olemas.

Kui siiski oled autoinimene, siis 5-minutilise autosõidu kaugusel asub Stroomi rand, mets ja promenaad, kus on palju ajaveetmisvõimalusi nii suurtele kui ka väikestele. Pikk promenaad pakub rõõmu ja värsket õhku jalgratturitele, rulluisutajatele ja jooksjatele.

Kesklinna poole liikudes jõuad kiiresti kuulsasse ja palju elamusi pakkuvasse Telliskivi loomelinnakusse ja Balti Jaama kvartalisse ning kohvikutesse. 

Mustamäe teed mööda liikudes jõuad 5 minutiga ilusasse ja ajaloolisesse Löwenruh parki, kus jõe kaldal asub armas Löwenruh restoran. Pargi territooriumil on erinevas vanuses lastele mõeldud mängu- ja ronimisväljakud. Suviti toimuvad pargis tasuta kontserdid, erinevad laadad, hommikuvõimlemine ning pühapäeviti lastele ka teatrietendused vabas õhus. 

Pargi kõrval asub Huvikeskus "Kullo", mis on Tallinna vanim ja suurim huvikool Eestis. Huvikool pakub 58 erinevat huviringi erinevas vanuses lastele.

Mustamäe tee alguses pakub spirituaal- ja taimetoidu gurmaanidele meelenaudinguid Bliss maja kohvik, restoran ja konverentsikeskus.