Mehaanika 5, Tallinn

 
 

Mehaanika 5  on puitelementidest kortermaja. Puit on taastuv looduslik materjal, mis elab ja hingab. Hoolimata müütidest, et puitmaja on tuleohtlik, vastab see kõikidele tänapäevastele tuleohutusnormidele ning on sama stabiilne ja tulelevikut takistav nagu kivimaja.
 
Mehaanika 5 maja on ehitatud plaatvundamendile. Maja puitelemendid on toodetud Timbeco Woodhouse OÜ majatehases. Timbeco majatehases on kaasaegsed, täisautomaatsed CNC robotseadmed, kogenud spetsiaalse väljaõppe läbinud  töötajad ning rahvusvahelistele ehitusstandarditele ja ISO 9001 - 2015 kvaliteedistandardi nõuetele vastav tootmine, mis tagab, et iga maja element vastab rangetele kvaliteedinõuetele.

Maja elemendid toodetakse kuivades ja kontrollitud tingimustes, mis objektile tuues on põhjalikult pakitud, et tagada ka kvaliteetne elementide paigaldamine. Maja karp koos katusega pandi püsti 3,5 nädalaga. Pilte maja püstitusest saad vaadata allpool. 

Maja ümber on drenaaž ja sademevee ärajuhtimise süsteem, mis suunatakse mahutisse, filtreeritakse ja taaskasutatakse wc loputuskastides ja kastmisveeks. Ülejääv drenaaži- ja sademevesi juhitakse haljasalal maa sees olevasse kärg-immutuskastidesse, kus see aeglaselt maasse imbub.

      

Kõikides korterites on suured täispikkuses kolmekordsed puidust rõdu/terrassiaknad, mis annavad palju valgust ja ruumikust. Enamikel korteritel on suured terrass-rõdud, kuhu pääseb köögist, elu- ja magamistoast. Teistes tubades on täispikkuses avatavad aknad nn prantsuse rõdudega.

Läbi maja on kõikides korterites ja trepikojas juhitav põrandaküte, mis tagab ühtlase temperatuuri ja mõistlikud küttekulud. Nii ei sega mööblipaigutust ja esteetilist vaatepilti radiaatorid. Igas korteris on soojustagastusega ja juhitav ventilatsioonisüsteem.

Hoovis on nii lastele mänguala kui ka täiskasvanutele oma istumisnurk. Igale korterile on hoovis parkimiskoht ja panipaik. Korteri siseviimistluse on kujundanud sisekujundusarhitekt Mari-Liis Raudjärv.