Kibuvitsa 20, Tallinn

Kibuvitsa 20 maja on 30ndatel aastatel ehitatud nn Tallinna maja. Maja on ehitatud kõrgele, poole meetri laiusele, paekivist vundamendile. Maja seinte konstruktsiooniks on palk. Maja keskseks elemendiks on telliskivist parapetiga trepikoda, mis täidab ka tule levikut takistavat funktsiooni. 1. korruse põrand on raudbetoonist, ülemiste korruste põrandad on puitkarkassist, mille vahel on müratakistav soojustusvill ja liiv. 

   

2016. aastal renoveeriti kogu maja ja kõik korterid täielikult. Majale ehitati peale kolmas ehk katusekorrus, kus asuvad kaks hoovi poole avanevate suurte akendega ruumikat korterit. Tänava poole on ehitatud vintskapid. Maja paekivi vundament krohviti ja soojustati 100mm paksuste tuuletõkkeplaatidega. Palkseinad soojustati mineraalvillast ISOVER RKL 31 FACADE 100mm soojustusplaatidega. Kõik aknad on vahetatud kolmekordsete puitakende vastu ning nende raamide sisse on juba tehases paigaldatud Biobe värskeõhu sissepuhkesüsteem. Maja fassaad viimistleti puitlaudisega, millele lisavad rohkem ainulaadsust eri värvi ilu- ja nurgalauad ning eriprofiiliga akende karniisid. Antud lahendus annab majale väärika ja kaunilt pilkupüüdva välisilme.

 

Majal on eraldi tehnoruum, kus asub täisautomaatne gaasikütteahi, mis reguleerib kütet välistemperatuuri anduri järgi. Ruumis on korralik ventilatsioon, samuti on paigaldatud gaasi- ja suitsuandurid, mis lekke tuvastamisel gaasi automaatselt sulgevad.

Majal tagahoovis asub kinnine ja turvaline parkla. Kibuvitsa 20 asub ka tasuta parkimise tsoonis. Lisaks rõõmustab elanikke hoovis olev ilus roheline haljasaja, kuhu on paigaldatud suure laua ja pinkidega istumisnurk ning lastele aiaga piiratud mängimisala.