Endla 58, Tallinn

 

Endla 58 maja on 30ndatel aastatel ehitatud nn Tallinna maja. Maja on ehitatud kõrgele, poole meetri laiusele, paekivist vundamendile. Maja seinte konstruktsiooniks on palk. Maja keskseks elemendiks on telliskivist parapetiga trepikoda, mis täidab ka tulelevikut takistavat funktsiooni. 1. korruse põrand on raudbetoonist, ülemiste korruste põrandad puitkarkassist, mille vahel on müratakistav soojustusvill ja liiv.

2015. aastal ehitati välja katusekorterid, vahetati katusekate ning renoveeriti ja krohviti maja fassaad. Ka trepikoda sai kunstniku kätt tunda.

 

 

Majal on eraldi tehnoruum, kus asub täisautomaatne gaasikütteahi, mis reguleerib kütet välistemperatuuri anduri järgi. Ruumis on korralik ventilatsioon, samuti on paigaldatud gaasi- ja suitsuandurid, mis lekke tuvastamisel gaasi automaatselt sulgevad.

Korteritesse on paigaldatud vesiradiaatorid reguleeritavate termostaatidega. Sanruumides on sundventilatsioon, akendes või seintes värskeõhuklapid. Maja haldab haldusfirma, kes hoolitseb ka koristamise, muruniitmise ja lumelükkamise eest.

Soklikorrusel töötab ilusalong ja kudumissalong, seega on ka päevasel ajal inimesed majas alati liikvel.

Majal on hoovis haljasala, mis pakub keset linna elades ilusat rohelust ja võimalust nautida privaatsust. Aeda on paigaldatud pingid ja laud, kus saab sõpradega ja miks mitte ka naabritega grillida ning mõnusaid puhkehetki endale lubada.

Hoovis on eraldi panipaiga hoone, kus asuvad 4 m2 suurused boksid, mida on võimalik üürida. Majal taga paikneb kinnine ja turvaline parkla, väravad on puldiga avatavad. Endla 58 maja asub ka tasuta parkimise tsoonis.